Web Siteme Hoşgeldiniz

“Her ne olursa olsun, kendimden, değerlerimden, vizyonumdan, öğrenmekten, keşfetmekten ve üretmekten vazgeçmeyeceğim.”

Pınar Aydemir Başaran

Üniversite yıllarımdan bu yana “İnsan Doğası” ve “İlerleme” hayatımdaki iki önemli anahtar kelime olmuştur. Hayatımın ilk yarısında Hukuk Fakültesini bitirip avukatlık yapmaya başlamış olsam da, insan doğasına ve davranışlarımızın arkasında yatan sebeplere olan merakım ve “bu dünyadan giderken buraya geldiğimiz gibi gitmemeliyiz” inancım hukuk kariyerimin sonlarına doğru uzun dönemli vizyonumu şekillendirmiştir.

Avukatlık yaptığım yıllarda da entellektüel ve ruhani kapasitem elverdiği ölçüde çevremdekilere rehberlik etmeye gayret etmişimdir. Vizyonumla paralel olarak 16 yılın sonunda avukatlık mesleğini bırakarak, pek çok eğitimin ardından yönetici koçluğu, mentorluk, eğitmenlik ve danışmanlık yapmaya başladım. İnanıyorum ki, her birimiz kendimize has yetenekler ve güzelliklerle donatılmış durumdayız; tek yapmamız gereken bunların ne olduğunu keşfetmek veya hatırlamak, gerekirse tekrar tekrar, vazgeçmeden, pes etmeden aynı soruları kendimize defalarca sorarak içimizdeki “ben”e, içimizdeki ‘güc’e ulaşmaktır. Eğer dünya üzerindeki her bir insan daha “sağlıklı düşünceler”, “sağlıklı duygular” ve “sağlıklı davranışlar” içinde olursa doktorlara, avukatlara ve arabuluculara daha az ihtiyaç duyarız veya en azından onların işlerini kolaylaştırmış oluruz. Benim misyonum da kişilere ve kurumlara daha sağlıklı düşünmek, daha sağlıklı duygulara ve davranışlara sahip olmak konusunda yardım etmek ve böylelikle dünyanın daha güzel ve iyi bir yer olmasına katkıda bulunmak. Bugün hem hukukçu hem de koç kimliğimin kazandırdıklarıyla kendimi en iyi hissettiğim ve değer yarattığıma inandığım, en sevdiğim işleri yapıyorum. Koçluk ve mentorluğu, bu sitede göreceğiniz kendi seçtiğim ve güçlü olduğum alanlarda yapıyorum.

2018 yılı sonundan itibaren Amerika’da da aynı şekilde, aynı ilkelerle ancak bu kez yepyeni bir çevreyle, yeni olasılıklarla devam ediyorum ve ülkemi de Türk kadınına yakışan bir şekilde temsil ediyorum. Her ne olursa olsun, kendimden, değerlerimden, vizyonumdan, öğrenmekten, keşfetmekten ve üretmekten vazgeçmeyeceğim. Lütfen siz de hayallerinizden, ilkelerinizden, tutkuyla yaptıklarınızdan ve vizyonunuzdan vazgeçmeyin. Gerisini bir şekilde halledersiniz.

“Değişimi başarılı bir biçimde yönetmenin en etkin yolu onu bizzat yaratmaktır.” Peter Drucker