Ben Kimim?

“Tüm yaptıklarımın özünde, fark ediyorum ki ne yaparsam yapayım; yeniden yaşamaya çalıştığım şey içimdeki küçük, cesur ve özgür kız çocuğunu yaşatmak ve o çocuğu biraz da büyütüp tutkularıyla yürüyen kadına dönüştürmek oldu…”

PINAR AYDEMİR BAŞARAN
ICF Onaylı Yönetici ve Liderlik Koçu/Eğitmen
Arabulucu

Pınar Aydemir, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Meslek hayatının başında 1995-1998 yılları arasında Sanayi ve Ticaret Bakanlığında Avrupa Birliği Genel Müdürlüğünde uzman olarak çalışmıştır. Bu süre içinde, Avrupa Topluluğu Hukuku ve Rekabet Hukuku alanında çalışmış ve uzmanlık tezini “AT Rekabet Kuralları çerçevesinde Şirket Birleşme ve Devralmaları” konusunda vermiştir. Bakanlık bünyesindeki “Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü koordinasyonunda rekabet hukuku ve tüketicinin korunması konularında mevzuat uyum çalışmalarına katılmıştır.

Daha sonra 1998-2009 yılları arasında İstanbul’da Paksoy Hukuk Bürosunda ve 2009-2013 yılları arasında Eryürekli Hukuk bürolarında ortak/yönetici avukat olarak çalışmıştır. Bu çalışmaları sırasında Türkiye’de ve yurt dışında yerleşik Türk, yabancı ve çok uluslu şirketlere ağırlıklı olarak şirketler/ticaret hukuku, sözleşmeler, iş hukuku ve rekabet hukuku alanlarında danışmanlık yapmıştır. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren pek çok şirket birleşme ve devralma projesinde, özelleştirme projesinde, ortak girişim şirketleri oluşumunda ve rekabet kurulu başvurusunda görev almıştır. Son olarak, bugün Vakko ile ortak faaliyet gösteren Fransız ESMOD moda okulunun Türkiye’ye gelişinde ve Türkiyedeki kuruluş işlemlerinin tamamlanmasında çalışmıştır. Hukuk Danışmanı olarak görev aldığı pek çok şirket satın almasında, ortak girişim kuruluşunda ve sair sözleşmelerin akdedilmesi süreçleri içerisinde ortaya çıkan taraflar arası anlaşmazlıkların sulhen çözümlenmesinde ve tarafların el sıkışarak anlaşmasında aktif rol üstlenmiştir.

Aynı zamanda 2014 yılında avukatlara tanınmış bir hak olan arabuluculuk eğitimlerini tamamlamış ve Adalet Bakanlığı’nın ilgili sınavlarını vererek Arabulucu olmuştur. Arabuluculuğun kamuoyuna anlatılması ve yaygınlaştırılması kapsamında Beşiktaş Belediyesi bünyesindeki pilot projede görev almıştır. Bilgi Üniversitesinde halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim dalında yüksek lisans yapmıştır.

2012 yılından bu yana ICF onaylı pek çok koçluk ve NLP ve EFT eğitimleri almıştır ve 2014 yılından beri aktif olarak yönetici koçluğu ve eğitmenlik yapmaktadır. Kurumsal koçluk çalışmalarını Türkiye’de “The Coaching Company” bünyesinde sürdürmektedir. The Coaching Company’nin öncüsü olduğu sosyal sorumluluk projeleri olan Darrüşşafaka-“Fark Et Fark Yarat” Projesinde ve ODTU-“Dünyayı Değiştirebiliriz” Koçluk Projesinde öğrenciler için gönüllü koç olarak çalışmıştır.

Kaliforniya merkezli olup, Türkiye’de ilk kez yapılan Limbik Koçluk Eğitimini de The Coaching Company işbirliğiyle Türkiye’ye getirmiştir ve Türkiye’deki ilk “Limbic Coaching Practitioner” ünvanlı limbik koçluk uygulayıcısıdır.

Hobileri arasında seyahat etmek, doğa yürüyüşleri ve yoga yapmak vardır. Ayrıca NFS bünyesinde doğal nefes eğitimleri, ve İsviçre’de Reiki ve Reconnection eğitimleri almıştır.

Hepsinin ötesinde hayattaki en büyük başarısının ve şansının, her daim ilham kaynağı olan kızı İdil Eryürekli olduğuna inanır.

Mesleki Organizasyonlar

  • İstanbul Barosu
  • Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF)
  • GoE (Guild of Energists)

“Değişimi başarılı bir biçimde yönetmenin en etkin yolu onu bizzat yaratmaktır.”

Peter Drucker