Bireysel Koçluk

Bir koç olarak öncelikle insana bütünlük içinde bakmaya inanıyorum, kendisini bütünlük içinde görebilen insan yaşam deneyimlerini ona göre şekillendirir…

Bireysel Koçluk

Koçluk ülkemizde son on yıl içinde değer kazanmaya başlayan, dünyanın önemli bir kısmında ise çok daha uzun süredir başarılı bir şekilde uygulanan ve kişiyi kendi öz varlığına, hayat amacına, hedeflerine ulaştırma yolunda kabul edilmiş en etkili yöntemlerden biridir. İster iş hayatının içinde ilerleme sürecinde olan veya istediği yere ulaşmış başarılı bir profesyonel olun, isterseniz iş hayatından bağımsız şekilde kendini daha iyi tanımak, hayallerine ve hedeflerine ulaşmak isteyen bir insan olun, değerlerinizle, derin amacınızla, tutkularınızla uyum içinde olamadığınız sürece gerçek anlamda motive olmak, cesur olmak, üretken olmak ve sürdürülebilir davranışlar içinde olmak hayalden öteye geçemeyecektir.

Bir koç olarak öncelikle insana bütünlük içinde bakmaya inanıyorum, kendisini bütünlük içinde görebilen insan yaşam deneyimlerini ona göre şekillendirir. Başarılarımız ve kim olduğumuz da büyük ölçüde yaşam deneyimlerimize bağlıdır; yaşam deneyimlerimizi yaratan ise kendimizden başkası değildir.

Öyleyse yaşam deneyimlerinizi nasıl yaratacaksınız; kararlarınızı nasıl vereceksiniz; hangi aksiyonları alacaksınız; neleri seçeceksiniz; nelerden vazgeçeceksiniz? Yaşamı, geldiği gibi mi yoksa size özgü kararlarla, seçimlerle mi yaşamak istiyorsunuz?

Sevgiyle, tutkuyla ve cesaretle kalabilmeniz dileğiyle.

Her zaman yapamayacağım şeyler üzerinde çalışıyorum ki nasıl yapabileceğimi öğreneyim.”

Pablo Picasso