Hakkımda Ne Dediler?

Danışanlarımın diliyle koçluk seanslarımızdan kazanımları…

“Pınar Hanım’ dan 2017 yılı içinde toplam 8 seanslık yönetici koçluğu aldım. Mühendislik Lisans ve İşletme Yüksek Lisansım olmasına rağmen yapmış olduğumuz bu seanslar, 40 yaşımdan sonra hem dünyaya hem de iş hayatına bakış açımın değişmesine çok yardımcı oldu. Bu değişimi sadece kendimin değil de çevremdeki insanların da hissetmesi ise seansların etkinliğini göstermedeki en iyi işaretlerdi. Pınar Hanım’ın seanslar sırasındaki klasik öğretme metotları dışındaki yol göstericiliğini, ufuk açıcılığını, iletişim becerisini bu değişimdeki en önemli etkenler olarak sıralayabilirim.”

A. E.

Yönetici

“Ciddi bir kariyer değişikliğine karar verdiğim bir dönemde, Pınar Hanım’ın koçluğu benim için çok önemli ve yol gösterici oldu. Kendisinin de yoğun tempolu avukatlık kariyerinden sonra koçluğa yönelmiş olması, benzer bir değişiklik yaşadığım dönemde hem benimle çok iyi empati kurabilmesi, hem bir takım farkındalıklar kazandırması hem de liderlik gerektiren bir pozisyonda bu anlamda yol göstermesi bakımından çok değerliydi. Çalışmalarda kullandığı egzersizler bildiğiniz fakat derinlemesine farkına varmadığınız noktaları kişinin kendi bilincinde gün yüzüne çıkarırken, eksik yanların tespit edilip onarılmasında büyük katkısı oluyor. İşini sevgiyle yapan her insan gibi çok başarılı.”

Ç. Y.

Yönetici, Paksoy Hukuk Bürosu

“Sevgili Pınar AYDEMİR,

Sizi tanıma şansına ulaşan; şanslı kişilerden biri olarak adlandırıyorum kendimi. İş ve özel yaşamımda yaptığımız çalışmaların kazanımlarını doğru bir şekilde almaktayım. Olaylara profesyonel yaklaşım, farkındalık kazandırma ve en önemlisi karşındakini dinlemek; bu süreçleri bana sonuna kadar tattırdığınız için sonsuz teşekkürler…
Sevgi ve Saygılarımla”

D. P. A.

Yönetici, Ekol Lojistik

“Koçluk ve liderlik kavramlarını öğrenmekle birlikte işini seven harika bir insan tanıyorsunuz. Pınar Hanım güleryüzü ve hoş sohbeti, anlatımlarıyla iş veya özel hayatınızda insan ilişkileriniz de yanlış/doğru yaptığınız ama farkında olamadığınız, iyileştirmeniz gereken davranışlarınızın o kadar güzel farkına varmanızı sağlıyor ki.
İleri yönelik beklentilerinizi, bu beklentiler ile ilgili planlarınızı nasıl oluşturmanız gerektiği ve bu planları nasıl gerçeğe dönüştürebileceğinizi anlıyorsunuz.
Koçluğun karşımızdakine öğüt vermek değil, kişinin sorunlarının çözümüne ilişkin doğru olanı kendisinin bulması adına rehberlik etme olduğunu, sadece iş hayatında değil çevremizdeki herkese karşı kullanabileceğimizi öğrendim.”

A. K.

Yönetici, TBB

“Koçlukla ilgili tüm ön yargılarımla beraber çaldım kapısını. Hem beni hem ön yargılarımı, korkularımı, yanlış bildiklerimi, panikle aldığım nefesimi, kendimle bitmeyen savaşımı da buyur etti. Her seansta bana hücrelerim yenilenmiş gibi hissettiren ve beni bolca düşündüren sevgili yaşam koçum bana her zaman başka bir yol/seçenek olduğunu gösterdi; bugün daha cesur, daha umutlu, daha kararlıysam, kendi gerçek sesimi daha iyi duyabiliyorsam işte bunlar hep onun sayesinde…”

N. C. T.

Avukat-Yazar

“Kafam çok karışıktı. Bir şeyleri değiştirmem gerektiğini biliyordum ancak aklımda o kadar fazla seçenek vardı ki nereden başlamam gerektiğini bilemiyordum. Sabırsızım, acele ediyordum, her geçen gün stresim artıyordu ve bu durum beni huzursuz ediyordu. Sonrasında Pınar ile tanıştım. Kendisiyle çalışma yaptığım dönemde desteği beni rahatlattı ve çalışmalarımız bana motivasyon sağladı. Çalışmalarımız sayesinde önceliklerimi belirleyip gerçekleştirmek istediğim şeyleri sıraladım. Bu sayede hedeflerime çok daha hızlı yaklaşma fırsatı buldum. Pınar ile yaptığımız seanslar sonrasında içimdeki huzursuzluk sona ermişti ve artık nası ilerlemem konusunda kararlıydım.
Pınar’ın en beğendiğim yanı beni anlayabilmesi, genel yorumlar ve tavsiyelerdense bana özel ve yapıcı şekilde yaklaşmasıydı. Bu sayede ne isteyip istemediğimi de kafamda netleştirdim.
Nitekim seanslarımızın üzerinden 4 ay geçti ve hayatımda bir çok güzel gelişme oldu. Bu gelişmelerde onunla ile yaptığımız çalışmalarının katkısını oldukça hissediyorum. Seanslar belki bir dönemlikti, ancak ne zaman ihtiyacım olsa Pınar’ın bana severek yardımcı olacağını biliyorum.”

B. S.

Avukat-Girişimci

“Değişimi başarılı bir biçimde yönetmenin en etkin yolu onu bizzat yaratmaktır.”

Peter Drucker