Yaşam Koçluğu

Hedefim kendi özünü tanımak, anlamak ve geliştirmek isteyen ve hayatını kendi doğrularıyla kurgulamak isteyen bir yandan da çevresindeki bütüne değer katmak isteyen herkese koçluk aracılığıyla katkıda bulunmaktır.

Yaşam Koçluğu

Hayat bana göre istediğimiz ve ihtiyaç duyduğumuz her zaman kendimizi yeniden yaratabilme ve kendi en iyimizi bulabilme sanatıdır.

Bu sitenin girişinde kullandığım, değerli halk ozanımız Yunus Emre’nin şiirinin ilk dörtlüğünü hatırlıyor musunuz?

İlim ilim bilmektir
İlim kendin bilmektir
Sen kendini bilmezsin 
Ya nice okumaktır 

Yüzyıllar öncesinden günümüze ışık tutan bu sözler bugün çoğumuzun artan şekilde farkettiğimiz ve sahiplenmeye çalıştığımız  öğrenme, gelişme ve değişim hedefleri için ne güzel bir çıkış noktası’dır.

Bir koç olarak hayalim, herkesin önce kendisiyle, sonra etrafındakilerle barışık olduğu, herkesin birbirine ve çevresine “ben ne katabilirim ve ne öğrenebilirim” niyetiyle baktığı, dünya üzerinde daha bütünleşmiş bir hayatın yayılmasıdır. Bu amaçla, hedefim de kendi özünü tanımak, anlamak ve geliştirmek isteyen ve hayatını kendi doğrularıyla kurgulamak isteyen bir yandan da çevresindeki bütüne değer katmak isteyen herkese koçluk aracılığıyla katkıda bulunmaktır.

Siz de bu satırlarda kendinizle ilgili bir şeyler bulanlardansanız, yaşam koçluğu için uygun bir adaysınız. 

Her zaman yapamayacağım şeyler üzerinde çalışıyorum ki nasıl yapabileceğimi öğreneyim.”

Pablo Picasso